Amerikai repülőgép-hordozók

Több
5 éve 2 hete #58982 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók

Grievous írta: HE bombákkal 11k dmg?! :blink:


Szűz hajóra, Midway bombákkal, ha mind betalál, az SIMÁN 20K és két tűz

de néha az se elég.

:pinch:
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Sith7, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hete #58986 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók
Megnéztem Notser videóját.

A Modulok- skill pontok elosztása érdekes számomra. Nem egészen így van nálam beállítva.

A játékbemutatóról:

Szerintem nem játszott jól.

Tiny Tim rakétás rajjal kergette a rombolókat. Szerintem ez az egyik hiba. Nem a rombolók ellen való. El kell dönteni a két, rakétás raj kiválasztásakor, hogy inkább rombolóra vadászunk, vagy nagyobb hajókat szeretnénk támadni.

A másik hiba, hogy szükségtelenül kihozta a nem teljes rajokat támadni. Így csak magának okoz veszteséget és ez később megbosszulhatja magát. Csata elején nincs ilyenre rákényszerítve a hordozó.

Elég felelőtlenül belevezette a teljes raját az ellenfél lerakott kísérő vadász raj körébe. Le is hullott az összes gépe.

Torpedó vető rajnál elég fura volt számomra ez az óriási körben forgolódás. Fölösleges. Takarékoskodni kell a gyorsítás fogyóeszközzel és a meglévővel simán lehet fordulónál lassítani a rajt. Így szűk fordulóban, gyorsan újra lehet támadni akár cirkálót is. A Hindenburg-nál jól látható volt, hogy hogyan kell ollóba fogni torpedókkal a célt. Az volt a hiba, hogy elfogyott a gyorsítása a második körben és nem tudott célzáshoz jól lelassítani.

Bombázó raj használata is fura volt. Gyakran lehetett látni, hogy nem is törekedett a tengely irányú megközelítésre, ezáltal fokozva a sebzés kiosztás mértékét.

A végén viszont - mikor már sietős volt a dolog -jól látható volt a Tiny Tim rakéta erőssége. Cirkálókat csatahajókat szedte ki sorban vele. Ezt hamarabb is lehetett volna. Mármint a rakétás raj többszöri használata. Sorra hozta ki a nem feltöltött másik két rajt, közben meg látszott, hogy fullon áll a rakétás raj a fedélzeten. Ez is hiba.

Miért volt Kraken, illetve sebzés kiosztás ennyi?

Mind a két kérdésre ugyan az a válasz. A végén ketten maradtak. Sok, lesebzett ellenféllel, amit már a másik CV képtelen volt hatékonyan védeni. Jól látszott az Iowa is egyedül bóklászott. A Zao-ról nem is beszélve. Amúgy a sebzés nem volt magas. Ennél jóval többet összetudott volna szedni. hatékonyabb rajok használatával.

Viszont ami különösen tetszett, az ellenfél romboló, Minotaur párosa. Szépen együtt dolgoztak. Nem volt szerencséjük, épp irányukban indul el a fő flotta és fókuszt kaptak. Igaz, mind a ketten elhagyták a füstöt, aminek nem sok értelme volt.

Megosztottam már a képeket a rajokról, de akkor egyben még egyszer. Érdemes tanulmányozni a számokat.

A fontos számok: Egy repülő HP értéke, rajban található gépek száma, támadó raj gép száma, egy gép által hordott fegyverzet darabszáma, egy támadó fegyver maximális sebzése.

Ezeket érdemes össze szorozni. Például a teljes raj HP értéke egy fontos szám. Ebből vonódik le az AA sebzés értéke. Ha nem teljes rajt hozunk ki ez a szám is jelentősen alacsonyabb. Másik nagyon fontos szám a maximális sebzés mértéke. Ehhez össze kell szorozni a támadó gépek számát a hordozott fegyver számával, valamint az egy fegyver maximális sebzés értékével.

Azért kell ismerni a többi játékosnak is ezeket az értékeket, hogy ne legyenek utána ... Gülü szemű, meglepett kérdések: " HE bombákkal 11k dmg?!"

Azért leírom ide a maximális sebzést. Remélem jól számoltam.

Rakéta támadó raj:

HVAR: 60000 (33 mm Armor pen)
Tiny Tim: 48600 (66 mm Armor pen)

Torpedó vető raj: 25398

Bombázó raj: 67200 (67 mm Armor pen)

Hangsúlyozom, ezek maximális számok, vagyis abban az esetben lenne ennyi, ha minden egyes eszköz célba talál és a maximális értéket sebez. Nyilván ilyen eset nem fordul elő.

Csak érdekesség: A Montana fedélzete 38 mm-s, a Shimakaze fedélzete meg 19 mm-s. Vagyis a Montana esetében a Tini Tym rakéta és a HE bomba is a fedélzet alatt, de a citadella páncél felett robban, hacsak nem pont rápottyan egy torony tetejére. Míg a Shimakaze esetében a HVAR rakéta a nyerőbb, mert a másik átszalad a vékony lemezeken és alig sebez. Itt viszont kifejezetten ajánlott a HE bomba alkalmazása. Mivel az odabenn robban. Gondolom, sejthető a végkifejlet. Mintha egy nagy kaliberű ágyú HE lőszere robbanna a rombolón belül. (Ilyen esemény után mondja a MOD leány: "You get sucked!" )



A következő felhasználók mondtak köszönetet: hadtjuk, Sith7, leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hete #58987 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók
Csak ránéztem Notsar csatornájára, néha felnézek rá ,hogy mi van
iChaseGaming-et szoktam még, most úgy rémlik, hogy azért néztem fel a csatornájára, mert ő rakott volna ki egy graf zeppelines videót, hogy milyen gyenge, miközben végig sebezte a meccseket, de ahogy látom, az nem ő volt, legalábbis nincs olyan meccse fent... Xd na mindegy, előzményekből töröltem már az biztos, facebookon meg nem akarom visszakeresni, és megláttam, nekem érdekes volt, gondolom a dd-t azért hajkurászta, mert dd prior kiszedni, bármi áron.

Jó, a 10k-s HE-re, Zaoval is lőttem már 11k-t full HE salvoval egy Lionba vagy Conquerorba egyszer Xd (full hp-s volt, ugye, és valahogy beadta)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hete #58991 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók
Nohát...

"We've introduced a soft limit on the number of carriers in Tier X battles. Now, in the majority of instances, no more than one carrier will be allowed per team. But if the matchmaker fails to assemble a battle during the three minutes that the first player in the queue spends waiting to enter a battle, a maximum of two carriers may be matched per team. In Tier X battles (Tier VIII-X ships), situations with three CVs per team will no longer be possible, while the number of battles with two CVs per team will be reduced drastically.

Bear in mind, however, that the above rules will only apply to battles involving Tier VIII-X ships. At lower tiers, the previous rules will apply, allowing up to three carriers per team to be matched to a battle. This is due to an increased popularity of carriers at those tiers, and their overall weaker influence on the outcome of a battle. More details are available here. We'll continue to keep an eye on the situation, and are ready to make any required fixes."

Sajnos a lényegen nem akarnak változtatni. Igenis T6-T8 csatában is nagyon rossz, ha két hordozó van oldalanként.

A másik részt nem igazán értettem. Pontosabban, amit értek belőle , meg nem hiszem el. Nekem sosem számolt többet, viszont olyan sokszor előfordult, hogy a bombacélző kör vastag pereméből lelógott a hajóról egy kis szakasz, talán negyed kör is volt, de csak a vastag vonal. Képes volt a szerver kiszámolni arra a területre minden bomba becsapódást, nehogy szegény hajóban kárt tegyek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hete #58992 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók
3 cv/oldalas csatát látott valaki innen egyáltalán? Xd (én max 2-t, még 0.8 első napján is)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 hete #58995 Írta: BacsaA
BacsaA válaszolt a következő témában: Amerikai repülőgép-hordozók
Az nekem még kimaradt. Bár belegondolva, nem is biztos, hogy szeretnék olyat. Amilyen a szerencsém, tuti, hogy mindenki más 2 szinttel lenne feljebb, mint én.

Viszont az indoklás - ha jól értettem - elég furcsa. Merthogy a hordozók megnövekedett népszerűségére hivatkoznak. Ehhez képest az elmúlt jó 1 hónapban a csatáim kb. felében egyáltalán nem volt hordozó. Nemhogy 2-2, mint a rework előtt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.315 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.