CV-rework társalgó

Több
5 éve 3 hónapja #56620 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

hadtjuk írta:
Bár a hajó összes költségét visszakapod (Xp, credit), ahogy azt írtad. De a kapitányi átképzés XP-jét (amit meg kell fizetned ha a páratlan tierbe lépsz, elveszted. Akarom mondani arról idáig nem halottam, hogy még ezt is visszaadná nekünk a WG, szabad kapitányi Xp-ben.

Mivel hajókat érintő változás, így ez max kompenzálva lesz... Meg biztos lesz ingyen kapitány skillreset... biztos rákavrnak valamit!


Nézd a 4,6,8 tierű CV-ken valószínűleg el tudod használni a Xp, amit kapsz fejlesztésre a +1 tier miatt.
(Bár itt is ha valaki éppen kifejlesztés előtt áll páratlan tierben, akkor bőven maradhat Xp-je.)
Szerintem bunkóság a WG részéről, hogy a 10 tierü hajók kapjanak Xp. Azt ritkán használja az ember váltásra. Másra nem jó.

Jut eszembe nekem van két hatos CV-m. Az 5 CV-ről felszabaduló Xp a hatos, vagy a négyes tierű hajókon írja "jóvá" a WG?
Mert rettentően kiakadnák, ha nekem is a tízes CV-kre tenné...

A páratlan XP-je (bármilyen) a párosra száll át fixen, de a +2-es is drágul: itt nincs "nagy nyereség"!
Mint eddig minden egyes alkalommar elhangzott, és én is írtam: Az XP tierek közt lefelé esik! 5 ről 4-re, stb..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz
Téma zárolva.
Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #56622 Írta: hadtjuk
hadtjuk válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

ledgeri írta: A páratlan XP-je (bármilyen) a párosra száll át fixen, de a +2-es is drágul: itt nincs "nagy nyereség"!
Mint eddig minden egyes alkalommar elhangzott, és én is írtam: Az XP tierek közt lefelé esik! 5 ről 4-re, stb..

Ledgeri!
Köszi akkor erre nem figyeltem.

Mondjuk mi a rézfán fütyülőt csinál az ember az így megkapott Xp-vel beváltáson kívül...
Azért a WG lehetett volna bőkezűbb is ezzel. (Úgy is kiveszik az 9 tier-ű hajókat a freeXp-sek közül, akkor már igazán hozzánk vághatna egy kis freeXp-t. Vagy tehette volna a legnagyobb páros CV hajóra 6,8-as tier-ben. Annak még hasznát tudom venni, de így csak az egészből egy rosszindulatú lehúzást érzek.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja hadtjuk által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 3 hónapja #56623 Írta: Palánta
Palánta válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

Rolesz81 írta: Szerintem kicsit mellényúlnak ezzel a CW rework-el. Alig találni olyan streamert aki dicséri. Leginkább a kifogyhatatlan repülőgép az aggasztó, mert így a legnagyobb lámák is folyamatosan bosszantani fogják játékos társaikat egész meccs alatt, aki pedig akárcsak közepesen is ügyes, az simán lehozhat egy meccset. Egyelőre nem tűnik jó dobásnak ez az egész. :unsure:


Érdekes, a Shimakaze végtelen torpedói nem problémásak. Eleve a rombolók végtelen mennyiségű torpedói nem problémásak senkinek. Meg lett magyarázva. Nem végtelen, csak nem áll rendelkezésre állandóan. Innentől kezdve a végtelen repülőkkel is ez a helyzet, sajnos.
Kedvenc példám a Steel Ocean. Amilyen kínai koppintása a wot-wows-nak annyira jó egy két mechanika benne. Pl fogy a lőszer. Nincs végtelen torpedókészlete egy rombolónak sem ahogy nincs végtelen lőszerkészlete egy cirkálónak sem. Pl Atlanta T4en ott 11 teljes 14 ágyús sortűzt tud leadni és utána hello. Megy AA-zni, vagy tengora vadászni, ha ész nélkül dakkadakkadakkázik. Rombolók szintén. Van kb 10 sorozatra való torpedó a hajón, már így is kilencszer több, mint irl volt, és utána mehet tengeralattjárókat kergetni ha még él és a meccsnek még nincs vége.

Félreértés ne essék, amit eddig láttam, az nekem sem tetszik, különösen az AA változás meg úgy általában az egész CV rework. Ha repülőzni akarok akkor ott a World of Warplanes. A hordozó játékmenete szerintem alapból hibás. A létük is megkérdőjelezhető, hiszen olyan egyedi fegyvernemről beszélünk, mely a leginkább felelős a csatahajók mint fegyvernem kiváltásáért/kiöregedésért/elavulásáért.
Tény, hogy nagy szerepük volt a 2.vh-ban, de nem biztos hogy ekkora szerepelniük kellene hogy legyen egy olyan játékban ahol az ágyúk vs páncélzat között vagyis a felszínen zajlik a csata nagy része.

Tengeralattjárók, ha jönnek, szintén érdekes kérdés lesz, hogyan is lesznek megoldva, mi lesz az ellenfelük, de az más téma. Amúgy a 2015-ös Steel Oceanban is benne van mint a cv, mint a tengo, és mégis játszható minden fegyvernem és egyik sem nőtt a másik fejére, legalábbis T6-ig. Megvolt a kő-papír-olló elv: romboló ellenfele a cirkáló volt, cirkálóé a csatahajó, csatahajóé a tengeralattjáró, tengeralattjáróé a romboló. A CV meg mindenkire közepes veszélyt jelentett, és mindenki vadászta is, több-kevesebb sikerrel. Egy rombolóval nem nagyon fértél a CV közelébe, mert ha a cirkálókon át is jutsz,a csatahajók manuális másodlagosai pillanatok alatt kicsipkézik a rombolót.
Igaz egy Cv-vel nem fogsz ott 5 killt csinálni egy 12v12es csatában, és egy rárepüléssel nem fogsz oneshotolni egy hajót sem. Mégis volt tennivalójuk a csaták alatt.

Viszont ha már jelen vannak, szerintem drasztikusan vissza kellett venni a csapásmérő szerepükből, és arra használni, amire a legelején használták őket. Felderítés és légifölény kivívása. És esetleg csak ezek után engedélyezni nekik a csapásmérést, korlátozva 1-1 nagyon max 2-2 torpedóvető és zuhanóbombázó rajra úgy hogy még így se tudjon a 4 raj oneshotolni egy cirkálót vagy csatahajót sem.
Nem hiszem hogy az lett volna a módi anno hogy nem baj hogy van több tucat ellenséges vadászgép a környéken, menjen fel egy raj vadász és 2 raj torpedóvető, aztán majd lesz valahogy. Légifölény kivívása előtt nem nagyon mentek fel a torpedóvetők és zuhanóbombázók, legalábbis amennyire én emlékszem a Midway című filmre ott valami ilyesmi volt.


Más kérdés hogy a rakétatechnika később mindenképpen elavulttá tette volna a csatahajókat, és bizonyos tengerészeteknél a cirkálókat is.
Téma zárolva.
  • Gaga
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja #56624 Írta: Gaga
Gaga válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Én örülök neki vissza is váltom a hakut meg a midwayt is.És elkezdem előröl,legalább lesz mit csinálni.Amióta kész az összes X-es unalmas is volt egy kicsit.Így a free xp meg a credit ajándék a wg-től. B)
Téma zárolva.
Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #56627 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Majd kérnénk egy patch előtt, patch után váltás előtt, patch és váltás után képsort!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja ledgeri által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 3 hónapja #56647 Írta: hadtjuk
hadtjuk válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

Palánta írta: Viszont ha már jelen vannak, szerintem drasztikusan vissza kellett venni a csapásmérő szerepükből, és arra használni, amire a legelején használták őket. Felderítés és légifölény kivívása. És esetleg csak ezek után engedélyezni nekik a csapásmérést, korlátozva 1-1 nagyon max 2-2 torpedóvető és zuhanóbombázó rajra úgy hogy még így se tudjon a 4 raj oneshotolni egy cirkálót vagy csatahajót sem.
Nem hiszem hogy az lett volna a módi anno hogy nem baj hogy van több tucat ellenséges vadászgép a környéken, menjen fel egy raj vadász és 2 raj torpedóvető, aztán majd lesz valahogy. Légifölény kivívása előtt nem nagyon mentek fel a torpedóvetők és zuhanóbombázók, legalábbis amennyire én emlékszem a Midway című filmre ott valami ilyesmi volt.


Én nem láttam a Midway című filmet, de a forrásaim a Midway-i csatáról pont azt erősítik, hogy vadászvédelem nélkül küldtek támadásra torpedóvető, és zuhanóbombázó kötelékeket. Mind két fél ezt tete. Mondjuk a Japok az első támadást vadászvédelemmel akarták ellátni. (Meg átszerelni a szárazföldi célpontokra dobandó He bombákat páncéltörő bombákra a zuhanóbombázóknál, és valószínűleg a szárazföldi támadáshoz nem voltak előkészítve torpedóbombázóik sem.) Ezért késlekedtek, és kapták meg az a végzetes támadást, amiben 2 amerikai bombázóraj 3 hordozójukat pusztította el.
Ez után már ők is küldtek vadászvédelem nélküli zuhanó-, torpedóbombázó rajokat, amik a Yorktont ki is ütötték a harcokból. (Persze a végső kegyelemdöfést egy tengeralattjáró adta meg.) De ezek sikeréhez az is kellet, hogy a Hornet és az Enterprise nem adta át még akkor sem a vadászait védelemre, amikor már biztos volt, hogy csak a Yorktont támadják a japok.
Az amerikaiak Midway-ról indított bombázók mellé nem adtak vadászokat, mert azokat a sziget védelmére használták. A szigetről a japo támadás elöl minden gépet felküldtek, és ha már repültek "támadással is megbízták őket". Ezen repülőgépek 80-90% nem tért vissza! Miközben találatot nem értek el japó hordozókon. Így elsőre teljesen értelmetlennek tűnik, hogy az jenkyk mért küldték a biztos halálba a bombázóikat. Azért ne felejtsük el, hogy ezek a gépek kényszerítették levegőbe azokat a japo vadászokat, amiket támadás és átszerelés előtt le kellett szállítani és feltölteni. Így lehetőséget adva a hordozókról indult zuhanóbombázóknak a zavarásmentes támadásra. (A maradék japo védővadászt a hordozókról indított torpedóvetők kötötték le.)
Az Amik a hordozókról indított repülök mellé küldtek vadászfedezetet (főleg a torpedóbombázók mellé, mert azok aránylag lassan és alacsonyan közelítették meg az ellenséges hajóhadat). De a vadászok elkeveredtek (nagy részük kifogyott az üzemanyagból és még a csatározás előtt visszafordult, aki maradtak, az más rajt követtek, és az hiába kért segítséget, mivel nem az előre megbeszélt kódot mondta nem szálltak harcba) és nem védték meg a torpedóbombázókat.

A későbbi csatákba iparkodtak vadászvédelmet küldeni a bombázok mellé több kevesebb sikerrel. (Japok inkább sikertelenséggel, de ez a radaron és a jenky túlerőn múlott főként.)
A vesztességeket figyelembe véve Amik a torpedóbombázókat meg is szüntette a hordozókon a II. Világháború középső szakaszában. A végén meg megint alkalmazták, de akkor már abszolút övék volt a légifölény.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, Jaszon
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.268 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.