CV-rework társalgó

Több
5 éve 2 hónapja #57790 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó

hadtjuk írta: Van valaki, aki elkezdte kifejleszteni az UK-s CV-ket?
Mi a véleménye róluk?


a 0.8.0.1 és a 0.8.1 nem ugyanaz! + megint lesz az az előnyitás ládából....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trucker39, Acetil_coenzim_A
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57797 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
PA dd-kkel vagy amiknek nincs légvédelme kb mit kellene csinálni? Gadjah 0.8.0 után vettem meg, de most volt talán a pár kör után a legpocsékabb, vagyis rámszállt egy lexington és semmit se tudtam csinálni, 18k dmg-et toltam repcsikbe, de 0 lelőtt repülő, én meg majdnem meghaltam. Füstöt húztam, de abba is tolta a rakétákat és a bombákat.

Meg tegnap volt ,hogy DeMoinnal voltam, AA sector-t beállítottam előtte, jött a lexington torp osztaga, benyomtam az AA boostot mikor 5.5km-re voltak a repcsik, de így is le tudta dobni a bombáit, és utána kaptam le a maradék 4 gépét, ennek így kell müködnie? (AA flag volt fent, nem full AA-ra képzett a kapitány)
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57798 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Nehéz megmondani, de ha így marad, változtatni kell a romboló taktikán.

"Felülről" ami látszik...

Azt a hajót támadja a hordozó, amelyik egyedül van. Ha ez romboló, akkor azt.

Romboló amúgy is elsődleges célpont, mivel rejtve, nagy sebzést tud kiosztani.

Ha ebből indulunk ki, azt javasolnám, próbáljon közel maradni cirkálókhoz.

Az igazi taktika meg majd kialakul. Előbb legyen már egy-két hétig a játék stabilan egyforma.

Ha hetente tekergetnek valamit rajta, nehéz kitalálni megoldásokat.

A cirkálós felvetéseddel nem értek egyet. Ott valami baj lehet.

T8 hordozó bombával nem tud érdemben sebzést bevinni sem T10, sem T9 cirkálónak. Sőt, amerikai T8 cirkálónak sem nagyon. Azért merem így kijelenteni, mert napok óta próbálom és nem jut el a célig a raj.

Torpedóval más kérdés, de erről írtam már korábban.

Ez az egy oldalra áthelyezést szerintem el kellene felejteni. Szintén csak fentről tudok nyilatkozni. Sosem forgolódik a raj, hogy most erről vagy arról támadjak. Előbb egyik irány, majd túl gyorsítva és visszalassítva, másik irányból. Szerintem nincs értelme rendezgetni az oldalakat.

Egészen más lapra tartozik a cirkálók def AA fogyóeszköze. Ha elnyomja - mert gondolom azt teszi - akkor mindegy merről megyek. Folyamatos füst függöny jelenik meg a raj előtt és másodpercekkel később az összes leesik.

Csatahajónak azt javasolnám, hogy párban közlekedjen. Mindegy, hogy cirkáló, vagy másik csatahajó, de mindig párban.

Most úgy tapasztaltam, 5 km-n belül jelennek meg a pamacsok, így azt javasolnám, hogy a két hajó 5km- n belül hajózzon egymáshoz képest.

Ilyenkor átfedik egymást - többszörösen is -a különböző légvédelmek és esélytelen közöttük közlekedni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Jaszon
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja - 5 éve 2 hónapja #57808 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Én csak annyit láttam, hogy jött a torpedó raj és sikerült ledobnia a torpedóit mielőtt elfüstölt volna a légvédelemtől a maradék gépe.

Melléklet:

Fájlnév: 20190208_1...wsreplay
Fájlméret:2,544 KB

Meccs eleje, ha esetleg érdekelne, repcsikkel ezután a meccsen nem találkoztam többet.


Gadjah: meccs vége volt, így annyira sok opció nem volt, hogy kivel legyek, lemming team mindkét oldalt, mert ugye hétvége hozza az IQ 10-et se elérőket. Ismerősöm aki sokat dd-zik ő is arra jutott, hogy dd-kkel CA-k mellett kéne lenni, de ez nem működik dd-kkel, mert nem az a szerepük a játékban (max shima 20km-es torpedói és hasonlók?)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 2 hónapja Grievous által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57815 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Visszanéztem a felvétel elejét. Elnézést, most csak arra volt időm.

Következőt tapasztaltam.

A T8 hordozó egy szép példát mutatott be a gyorsulásból támadásra. Ezt így csinálja lassan mindenki, aki kicsit foglalkozott a témakörrel. Készítettem néhány képet, azon majd elmagyarázom szerintem mi történt.

A hordozó kiszúrt magának és úgy látta, elég messze vannak mögötted a csatahajók és így megpróbált egy gyors rajtaütést.
Észlelted, hogy meg fog támadni, aktiváltad ezt az új, csodafegyvernek gondolt valamit. Eközben bizonyára elfeledkeztél a torpedó támadások alkalmából alkalmazott legelemibb szabályról.
Tanácsos lett volna a támadás irányába fordulni.

A Lexington végig vitte a támadást, miközben a légvédelmed aprította a gépeit.

Szépen látható, hogy az AI meg tudott birkózni a kísérő gépekkel, míg a gyors irányváltást, süllyedést végző gépekkel nem igazán.

A támadás rendben le zajlott, de láthatóan még nincs tisztában a CV játékos az előretartás mértékével, így elhibázta a dobás irányát és távolságát.
A maradék gépeket a gyengített oldalú cirkálód simán leszedte.

Itt a cirkáló kapitány hibázott, hogy nem fordult szembe a torpedó támadással szerintem. Nem rajta múlott, hogy nem volt találat.
Ha kicsit korábban és egy T10 Haku jött volna és te az oldalad mutatod, abból az irányból jött volna 10-12 torpedó is, darabja 9 ezres sebzéssel. Így szedtem ki egy Mushashi-t egy sorozattal. Robbant.



Megközelítés



Itt elkezdtél kifordulni, de már csak a támadó 3 gép maradt



Dobás pillanata. Kicsit előrébb kellett volna



Hát ezek elmentek.




A másik problémára, vagyis a rombolóra reagálva.

Szerintem keresi mindenki még a rombolók új taktikáját. Biztosan változtatni kell nekik is, ha maradnak a hordozók ebben a formában.

Találkoztam T7 és T9 párossal is. Torpedó és cirkáló párossal. Az volt a probléma, hogy mind a kettő füstölős volt.
Gyakorlatilag, nem lehetett velük mit kezdeni. Sokáig nem ülhettem ott a rajjal, ahol voltak, mert egyrészt így nekem nem lesz sebzésem, másrészt az ellenfél hordozója, gyakran letett a füst fölé egy vadászkíséretet. Úgy meg nem egészséges sokáig maradni.
Jó mélyen átjöttek a területünkre, mire egy szerencsés csatahajó kilőtte a cirkálót. Utána már könnyű dolog volt.
T9-nél hasonló volt a helyzet, annyi különbséggel, hogy a brit cirkálót senki nem lőtte ki. El is vesztettük azt a csatát.
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57817 Írta: Grievous
Grievous válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Úgy voltam ,hogy ha jobbra rakom az AA sector priort, akkor azt az oldalt célszerű mutatni, meg -2 tieres cv gépeknél azt vártam ,hogy lerobbannak a levegőből, legalábbis shoukakuval ilyen érzésem volt folyamat, mikor próbálgattam. De annyit láttam ,hogy jönnek és jönnek, meg jönnek, majd repült a 8 repcsi (5-öt szedtem le végül, nem 8-at? Na mindegy)
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.