Amerikai cirkálók

Több
6 éve 2 hónapja #50850 Írta: szabi62
szabi62 válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

Grievous írta: Egy picit off kérdés, ami még CA kérdés: (nem akarom a DM témát offolnoi, de na :V )

Baltimore-t hogy érdemes felszerelni? Gondoltam ma megveszem, csak nem tudom hogy szokásos setup kell-e rá? (pl előbbi DM képen lévők)


A képen az CW-re van felszerelve, randomra nem jó :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #50851 Írta: BigaC
BigaC válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

szabi62 írta:

Storm írta: IFHE teljesen felesleges. Csak hátrányod van belőle. Inkább vigilance+priority target.


CW-n nem éreztem semmilyen hátrányt :)

Mivel nem a DM dolga messziről leégetni a csatahajót (arra ott a Zao, vagy a Hindi), viszont gyorsan le kell vadászni a rombolókat (nem leégetni, hanem kilőni), így az, hogy nagyobbat sebez a HE lőszer inkább előny. A cirkálókat meg úgy is legtöbbször AP lőszerrel lődözgetem ;)


Erről valaki írhatna bővebben, mert az IFHE még kicsit mindig homály.
Mert ugye nem a sebzés növekszik meg, hanem nagyobb lesz az átütés.
A rombolónak meg amúgy is papír a páncélja, az átlag HE így is átüti, nem?
Szóval az a kérdésem, ha amúgy a normál HE is átüti, akkor az IFHE-vel a sebzés is növekszik, vagy marad ugyanakkora? (magyarul az IFHE csak az átütést javítja és bizonyos esetekben azért sebez nagyobbat, vagy amúgy is növeli a sebzést - gyanítom az első esetről van szó, viszont akkor az IFHE tényleg nagyon-nagyon kevés esetben segít és pont nem a rombolók ellen....)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gaga
  • Látogató
  • Látogató
6 éve 2 hónapja #50852 Írta: Gaga
Gaga válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók
Cw-re (sőt még talán randomra is) cirkálóknál a priority target és az adrenaline rush,még a des moinesre is kötelező.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #50853 Írta: Jaszon
Jaszon válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók
Nem vagyok szakértő és lehet hülyeséget írok,de elvileg a lövedék gyújtását késlelteti ez által mélyebben robban így okozva nagyobb sebzést és ezért csökkenti a tűz esélyét :whistle:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #50854 Írta: Storm
Storm válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók

szabi62 írta:

Storm írta: IFHE teljesen felesleges. Csak hátrányod van belőle. Inkább vigilance+priority target.


CW-n nem éreztem semmilyen hátrányt :)

Mivel nem a DM dolga messziről leégetni a csatahajót (arra ott a Zao, vagy a Hindi), viszont gyorsan le kell vadászni a rombolókat (nem leégetni, hanem kilőni), így az, hogy nagyobbat sebez a HE lőszer inkább előny. A cirkálókat meg úgy is legtöbbször AP lőszerrel lődözgetem ;)

Ez így nem oké. Az IFHE a lövedék átütését növeli 30%-al és nem a sebzését. Semmivel sem sebzel többet.

Vegyük, akkor példának a Des Moines-t. 203mm-es ágyúi vannak, 1/6-os osztási arány vonatkozik rá. Ebből következik, hogy: 203/6=33,8mm-es az átütése (33 WG kerekítést használva). Ha te erre ráteszel +30%-ot (33*1,3=42,9), akkor 42mm lesz az átütés. Tier 8-tól felfele a csatahajók többsége 32mm-es páncélzattal van ellátva így teljesen haszontalan megnövelni a már amúgy is elegendő átütést.

Most nézzük ugyan ezt pl. a Donskoi-al. 180mm-es ágyú, 180/6=30*1,3=39mm. Ez így teljesen rendben van, mivel pont átlépi a 32mm-es határt, így több lövedék üti át a páncélzatot. Sokakat ez téveszt meg és azt hiszik, hogy az egyes lövedékek sebeznek nagyobbat, pedig csak több lövedék üti át a páncélt.

Németekre pedig eleve felesleges, mivel rájuk az 1/4-es osztási arány vonatkozik.
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Storm által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz, BigaC

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #50856 Írta: nwa5000
nwa5000 válaszolt a következő témában: Amerikai cirkálók
152mm-s lövegig növeli az átütést, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.243 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.