Rangsorolt csaták / Ranked Battles

  • vcsaba1968
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 11 hónapja #52922 Írta: vcsaba1968
vcsaba1968 válaszolt a következő témában: Kérdés
A elsö két csatám a tizesek közt







asszem nem is rossz
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #52927 Írta: Hipper23
Hipper23 válaszolt a következő témában: Kérdés
Sziasztok! Egy kis összefoglaló.

Nem tetszett ez a szezon, nagyon nem. Mivel nem vagyok egy kiemelkedő tudású játékos ezért úgy mentem neki a szezonnak, hogy kiseggelem, de nem gondoltam volna, hogy ez 529 meccset fog jelenteni. A rank10 feletti résszel nem foglalkozom én 13-ról kezdtem, T8 Kagero 66% winrate kb. 25 meccs és lent voltam rank10-en. Gondoltam ez így hamar meglesz, hát nem lett.

A tervem az volt, h a Kagero helyett megpróbálom Shimával a T10-et, de ezt hamar be kellett lássam, hogy nem fog menni. Van még Yueyangom, de azzal meg nem volt tapasztalatom ezért nem vállaltam be az elején.
Az első 3 napban beletoltam 120 csatát kb. de beragadtam rank6-10ben. Végül a Montana hozta el a rank5-be jutást. Rank5-ben töltöttem 3 borzalmas hetet.
Mivel nem szeretek folyamatosan BBvel játszani + az 51%-os winrate nem túl jó ezért próbálkoztam mással.
Alapból Hindi/Zao volt a szerepköröm kláncsatákban ezért mentem Hindivel, de bár csillagmentésre jó hajó a 45% winrate miatt hiába mentegettem csillagokat.
Végül rávettem magam és belerázodtam a Yueyangba, amivel 53%-os winrattel összeszenvedtem a rank1-et.

Miért is volt rossz ez a szezon? A WG részéről pár szerintem hiba:

1. XP szerzés ezáltal csillagmentés átvariálása. Előző szezonban Kageroval sokszor mentettem csillagot. Valahol jogos volt a DDk cap XPjének csökkentése, de sikerült átesni a ló túloldalára. 2-3 cappeléssel és 50-60K dmgel egy DD jó középmezőnyös bírt csak lenni hiába volt az 50-60Kból ellenséges DDbe akár 30K is a sebzés, ha "lelopták" a killt akkor már sz4rt se ért.

De jó legyen most a DDk szívtak, DE hogy azzal lehessen csillagot menteni a legkönnyeben, hogy 18km-ről elégetsz egy csatahajót miközben a priokat baszol lőni hát ez azért már vicc volt (én is csináltam Hindivel tudom miről beszélek a 45% winrate se véletlen vele).

2. Mindezt úgy, hogy azért T10-ben jóval nehezebb DDzni a iszonyat hosszú radar idők miatt.
3. A mapok többsége nem jó. Buta statikus ki bírja tovább türelemmel baromságot kellett játszani, ha volt veled pár izgága seggén ülni nem bíró játékos akkor már vesztettél is. Én lecsökkenteném a radar időket az 50 sec az rohadt sok 2x 50 sec meg rohadtul sok. Most abban mi a játékélmény, hogy a DM is ül a sziget mögött én is ülök a sziget mögött (+az enemy DD is ül a sziget mögött a mi DMünk is ül a sziget mögött) nem lehet lőni minket és nézzük egymást, baromság.

A játékosállomány: hát az kritikán aluli volt rank5-ben is. Nyilván én egy elég összeszokott csapat tagja vagyok a klánom által és ezért nehéz volt megszokni, hogy alig van csapatjáték, de hogy egyéni játékban is rengeteg volt a csatát eldöntő hiba az borzalmas. Le nem tudom írni, hány olyan meccsem volt, amikor a 3. percben már bukó volt vagy azért mert ment a öngyilkos baromság, vagy azért mert a felállásból (campelő lemming train) lehetetlen volt nyerni.

És a rengeteg idióta ötlet, persze főleg piros játékosoktól. Istenem. Vadabbnál vadabb flankelési ötletek olyanoktól, akik védekezni se tudnak nemhogy támadni... Hard pushok, amik campeléssé válnak ezáltal vereséggé mert mindkét oldal elveszik és utána nyavajgás eh rémálom. Idióta hajóválasztásokon elment meccsek. Pl. 1-1DD a miénk Khaba... kössz h jöttél... Az egyéni játékosok tömkelege Hindivel meg Zaoval... csak csillagmentés az elejétől. Leégetnek egy BB-t amíg elveszítünk mindent mert nem a lényeget lövik, de a csillagmentés az övék... pfúj.

Hát nézzük a hajókat. T10 a leginkább kiegyensúlyozott Tier a WG szerint.
Nem fogok, olyan vitákba belemenni, hogy vki szerint az én általam lehúzott hajó igenis jó mert volt vele 5 jó köre meg látott már vkit aki nagyon jó vele. 600 meccsnyi átlagról beszélek.

DDk: Szerintem a legtöbb ügyességet igénylő játék T10ben a sok radar sonar miatt + ugye a cap is rajta múlik. Nem nagyon ajánlom senkinek, akinek nincs rutinja benne.

Gear/Z/Yue: Mind jó választás, mindnek megvan a maga plusza, amit kihasználva sokat segíthetünk a csapatunkon. Gear füst, Z sonar, Yue radar. A Yue-t nem azért nem érdemes füsttel vinni mert akkor rossz, csak akkor már inkább Gearinget vinnék, de akinek nincs Gear és a füstöt szereti vigye azzal. A Yue azért az ami, mert radarja van és pont. Talán a Z a legnehezebb, de nem számottevően.

Shima: Csak nagyon jó játékosoknak ajánlom. Ha az a terved vele, h 20km-ről torpolgatsz majd akkor be se menj. Mivel kellőképpen felgyorsították és a spotja is a legjobb lett ezért ideális spot hajó esetleg távoli cap elérő hajó + 3 torp salvo az 3 torp salvo ha ki tudod játszani az remek.
Amiért nem ajánlom: DDfightra teljesen alkalmatlan. Szigetes beállós cappelésre szintén alkalmatlan lassú fordulása és a hossza miatt (tudom te már cappeltél vele, de én most 600 csata átlagáról beszélek).

Khaba: EGYÉRTELMŰEN NEM! Ha csak nem kerülsz egy 6-8 DDs meccsbe csak hátráltatod a csapatodat azzal, hogy elveszed a helyet egy jobb DD-től. Cappelni nem tud (kivéve saját cappet amit kösz). Az égetése sebzése már ne haragudjatok, de hol van egy Zaotól/Hinditől, akkor meg megint minek vagy itt? Spotolni nem tud. Semmi de semmi értelme. 6-8 DDs meccsen DDt ölni ennyi, evvel nem jutsz el rank1-ig. Ha meg egyedül vagy DD Khabával és az ellenfélnél normális DD van kb. már caphátrányból játszotok.

CAk: A nehéz és könnyű variációi :)

DM: egyértelműen IGEN, de csak akkor, ha van türelmed és nem állsz ki szétlövetni magad. Tévhit, h a DM szemből sebezhetetlen egy BB 15km-ről szétlő 1 salvoval hiába állsz szemben vele. Szóval, ha vigyázol rá nagyon hasznos és jó hajó a lőgyorsasága és az APja meg kiváló és veszélyes ellenféllé teszi bármely CA ellen.

Mino: Számomra meglepetés. Az első 2 héten még tele volt a szokásos minokkal a ranked, akik spotra kerülve azonnal haltak. Azután ezek többsége eltűnt és az a pár Mino, akivel engem összehozott a sors nagyon jól és hasznosan tolták többnyire. A jobbak nagy része radarral jön és képes úgy tekeregni a hajójával, hogy ne csapják ki 1 salvoval. Remek DD gyilkos és baromi idegesítő minden más osztály ellen. Nyilván csak Minoprofiknak ajánlom a többiek kerüljék el a használatát.

Zao/Hindi: Ezt a 2 hajót bárkinek ajánlom persze ezzel sem mutatunk oldalt másoknak és nem rongyolunk be capre. A Zao remek spottal rendelkezik jó sebzéssel, a Hindi meg nagyon jó sebzéssel. Arra figyeljetek oda, hogy bele lehet zombulni egy BB lövésébe, de azért mindig nézzétek nincs-e valami hasznosabb célpont, mert ha elfogynak a DDink meg a radar cirkálók mert nem kapnak supportot, akkor végül értetek is eljön a vég. Én sokat DDzek és tapasztalatból mondom, amikor 2 DD egymásnak esik az ügyesség csak a 2. helyen van az összecsapás eldöntésében. Az 1. helyen az van, hogy te a Hindivel akár 16-ról is odalősz-e és sebbzel bele 2-3K-t. Mert sokszor csak ennyin múlik melyik DD nyer.

Moskva: Háát, talán kevesebbet láttam mint minot, nekem sincs meg, úgy látszik nem túl népszerű hajó. Az biztos, hogy szemből nagyon kemény, de az oldala meg nagyon nem. Nagy és rosszul fordul, de a tűzereje remek. Ugye nagy hibája, hogy nincsenek torpjai ezért nem tudja közelről védeni magát.
Inkább csak profiknak ajánlanám.

BBk: HA nincsen az a baj, ha 4 van az a baj :) Bárkinek ajánlom a BBket kivéve azokat akik nem túl türelmesek:)

Yama: Az őserő, ahova lő ott sebez ha talál legalább egy lövedék bemegy 5K értékben bárhogy álló CAba. Inkább egy erőd, ami semmiképpen nem rohan előre:) És nem fogsz tudni utánafordulni ágyukkal semminek ha bemész a cappre :)

Monti: 12 ágyú az 12 ágyú. Ő már hajlamos pattogni egy 18on jól szögelő CAn. Én kedvelem, de nincs is meg csak a Yama rajta kívül. A Yama viszont nem elég mozgékony nekem:)

Conq: A halhatatlan, uh hányszor vertünk le róla kb. 150K HPt és megúszta. Ha ellenetek van és kevés HPn akkor FOCUS!!!. A spotja remek, ugye hívják nagy Zaonak is nem véletlenül.

Rep: Életveszélyesen pontos távolról is, gyűlöltem ha Hindivel voltam ellene. Egyik gyengéje, az ágyúelrendezése, mutogatnia kell az oldalát, ha minden ágyúval lőni akarsz. Simán bevihető.

GK: Tudom volt a forumon is vita róla. Én a nem ajánlók táborát erősítem. Az erőssége a másodlagos build lenne, de ebben a szezonban többnyire nem mehetsz előre BBvel mert szétégetnek. Ez van. Jó persze van olyan leosztás, amikor jó, de ez nekem, olyan mint a khaba hosszú távon mínuszos a használata. És elhiszem, hogy van aki remekül használja, de abban is biztos vagyok, hogy aki remekül használja az bármely más BB-t is remekül használ. Szóval nem ajánlom.

Néhány általános dolog: Soha ne dobd el a hajót! Nem, nem éri meg bemenni mosógépre középen. Mindez nem jelenti azt, hogy ne használd a hajód HPját, arra van hogy fogyjon, csak ne fogyjon el. Ne menj egyedül! Ne próbáljál mindenféle oldaltámadást csinálni, ha nem beszélitek le és nem vagy jó támadásban. Ha flankelsz akkor azt végig is kell vinni kivéve, ha a másik oldal is flankkel.

Ne játssz, ha felbasztad az agyad valamin (nekem is szól:)). Ismerd be magadban, ha hibáztál és figyelj oda rá legközelebb.

És sajnos a legfontosabb próbáld meg csapatjátékosként játszani a rankedet, ha kell ne sebezz csak spotolj, ha kell áldozd fel magad és csald el az ellent vagy foglald le. Ez nehéz főleg akkor, ha látod, hogy a többiek csak magukkal foglalkoznak, de valakinek meg kell csinálni a győzelemért. Rengetegszer voltam győztes meccs utolsója Yueval 2-3 cappel szinte semmi sebzéssel, de 100K körüli spotsebzéssel, szar érzés, de a WG ezt így honorálja. Megnézheted a PR számomat rankeden Yueval, nem éri el az 500-at. De leszarom mert én tudom mikor voltam fontos szereplője egy győzelemnek és mikor nem.

Sok sikert mindenkinek!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja Hipper23 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: ledgeri, vcsaba1968, Szete58, Miskusz68, Mcarthur73, leopardusz, Rallyefan81, Mydgard, llw99, Jaszon és 7 további személytől kapott köszönetet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #52928 Írta: SUNDI1968
SUNDI1968 válaszolt a következő témában: Kérdés
Sziasztok, olvasom Hipper23 "összefoglalóját" és öszintén szólva az első benyomásom az volt hogy, soha a büdös életbe nem leszek olyan jó játékos mint ő,.Sőt ha jobban belegondolok még most is így gondolom, Én csak hobbi játékos vagyok és maradok azt hiszem.Hiányzik belőlem az a plusz ami valakiböl jó játékost csinál, de élvezettel olvastam amit írt, mert ha csak egy kicsit is tanulok belőle már hasznos volt. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hipper23

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #52929 Írta: llw99
llw99 válaszolt a következő témában: Kérdés
Szép volt Hipper...gratula a rank1-hez és főleg a leíráshoz. Bár én csak rank 10-ig szoktam menni,de...
Mivel megvan a 10-es tierből nagyon sok hajóm bár szigorúan csak "ismergetem" őket,de jól lejött ahogy jellemezted ezeket a legnagyobb vasakat ranked szempontból is. Érdekes volt elolvasni az írásodat. Köszönettel... :)
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja llw99 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hipper23

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #52943 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Kérdés
Na igen, látod Szundi, ezeket kell tudni, érezni, ha jó játékos akarsz itt lenni... ;) (nekem sincs hozza türelmem :D)

De igen részletes elemzés volt, igazi profi munka :)
Külön tetszik a "belezombulás", nagyon ismerős... :lol: :lol:
Na meg a Khaba jellemzése is :P
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja leopardusz által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Hipper23, SUNDI1968

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #52947 Írta: SUNDI1968
SUNDI1968 válaszolt a következő témában: Kérdés
HALI. Akármit csinálok 13-rol nem tudok elmozdulni,már-már megvan, de valahogy mindig visszacsúszok 14-re, sőt volt hogy 15-re is,Az a gondom hogy csatahajókkal játszok úgy-ahogy, cirkáló meg romboló, az még felejtős nekem, szóval ha valahogy vért izzadva el tudnék jutni 10-ig, az 5-ös lenne a lottón. Egy tulajdonságom van ami sok mindenen átléndített már, a Bulldog természetem. Konok, kitartó vagyok, ami néha jó, de általában szívok miatta,remélem valahogy eljutok 10-ig :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mydgard

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.286 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.