Csak egy gyors kérdés...

Több
4 éve 7 hónapja #61114 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Kérdés
Vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzója, a XX. század első felének meghatározó politikusa, legmagasabb rangja pedig altengernagy, nem ellentengernagy, a k. u. k. flotta főparancsnoka volt. Lásd: www.rubicon.hu/magyar/oldalak/1868_juniu...kormanyzo_szuletese/
TMT nem elfogult HM-fan, lehet neki hinni, nem úgy, mint a megrögzött Kriegsmarine-híveknek, mint Rallye s jómagam...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #61115 Írta: Rallyefan81
Rallyefan81 válaszolt a következő témában: Kérdés

Szete58 írta: Vitéz nagybányai Horthy Miklós Magyarország kormányzója, a XX. század első felének meghatározó politikusa, legmagasabb rangja pedig altengernagy, nem ellentengernagy, a k. u. k. flotta főparancsnoka volt. Lásd: www.rubicon.hu/magyar/oldalak/1868_juniu...kormanyzo_szuletese/
TMT nem elfogult HM-fan, lehet neki hinni, nem úgy, mint a megrögzött Kriegsmarine-híveknek, mint Rallye s jómagam...


Korábban alt írtam , csak az a fránya általános "történelem" ugye bekavart a zagyam helyére.... :blush:

Amúgy nem vagyok megrögzött KM hívő, szertném objektíven látni minden fél erényét-hibáját....
Pl Hitler Gefreiter biztos irigyelte azt a semmit nem jelentő altengernagyi rangot, hiszen ugyan annak "csapatnak" a jatékosai voltak előzőleg..
Minden diktátor hiányol valamit....
Tito is zargatta Sztálint, hogy "virágszálam én ott voltam, csináltam, nem xszáz kilóméterre magyaráztam... Nem is tetszett néki... :)

Na mindegy..
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Rallyefan81 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #61117 Írta: SirHiggins
SirHiggins válaszolt a következő témában: Kérdés

Rallyefan81 írta:

SirHiggins írta: Elvitték a kistesót, hogy lásson már valami igazi hadihajót is; ne csak a Balatonon.
Le akarták kenyerezni, hogy könnyebben kezelhessék. Ennyi.
Horthy tenger és tengerészet iránti rajongására a németek és az olaszok is több alkalommal “játszottak rá”, előbbiek inkább ártatlan gesztusként hívták meg 1936 novemberében egy flottagyakorlatra, ahol 1918 óta először léphetett nagy hadihajó fedélzetére, utóbbiak meg a Zara-ra.
Nem sokkal a 2.bécsi döntés előtt hívták meg Horthyékat, rá akarták venni, hogy Mo.csatlakozzon Csehszlovákia elleni akcióhoz.


Itt valami galiba van...

Távol áll tőlem Horthy "sztárolása", de ha szerinted a szél fújta az ellentengernagyi rendfokozatot, lelked rajta. ;)


Ilyet hol írtam szerinted?
Mindazonáltal szerintem kicsit 'túltolták'. Vagy ennyire futotta a felhozatlanból, hogy nem volt jobb.
Egy főleg halászgőzös elsüllyesztéses, majd kikötőbe vissza vánszorgásos dzsembori, nem biztos, hogy máshol ért volna ennyit.
Egyébként nem a rendfokozata amivel lekenyerezték, hanem az olasz és német meghívások tengerészeti alkalmakra. Amik - ha tetszik, ha nem- aktuálpolitikai megfontolások miatt voltak, nem hatalmas géniusza előtti főhajtások... Pont a legkevésbé sem érdekelte Hitelrt vagy Mussolinit, hogy az Adrián ki és mit erőlködött.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja SirHiggins által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 7 hónapja #61128 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Kérdés
Az az egy elsüllyesztett halászgőzös 14, ebből ötöt a Novara küldött az Adriába, a flottakötelék pedig még hetet megrongált. Ja és 57 mm-es ágyúkkal felfegyverzett hajókról beszélünk, amúgy meg a Darthmouth és a Bristol mióta halászgőzös?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Mcarthur73

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 7 hónapja #61133 Írta: Mcarthur73
Mcarthur73 válaszolt a következő témában: Kérdés
Sziasztok! Thunderer-el valakinek valami tapasztalata lenne? magyarán megéri megvenni,vagy nem? köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 7 hónapja #61135 Írta: ledgeri
ledgeri válaszolt a következő témában: Kérdés
Szerintem Salem sindrómás:
ha megvan az alap Tech-trees, akkor alapból nem mutat újat,
ha kettő közt vacilálsz, és ez az A, limitált tőkével, és megvan az alap Tech-trees, válaszd B-t,
ha messze, vagy seholsem vagy rn bb-kkel, akkor opció
ha gyűjtő vagy, úgy is meglesz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.401 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.