Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták

Több
5 éve 4 hónapja #55954 Írta: Palánta
Palánta válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Twilight Battle

Lassan egyre többen érik el a Steelratet aminek következtében kezdenek megjelenni a 2 Steelrates csapatok.

Nagyon jó kis hajó, pláne a fogyasztásai cikkei miatt egyedi:
- Restoration Charge - aktiválás után baráti célpontot tudsz a main gun lövéseivel gyógyítani, és a tűzgyorsaság is megnövekszik. Ez utóbbi miatt lehet offenzív célokra is használni.
- Smoke - kb. mint a commonwealth cirkáló füstje, szép hosszan eregeti, de jó ha 10 másodpercig marad meg csak.
- Emergency Reserves - 5km belül minden csapattag kap plusz egy darabot minden fogyócikkjéhez.

És ez utóbbi a legérdekesebb:
- gyakorlatilag egy Steelrat 114 másodpercenként 1 db fogyócikket tud visszatölteni minden csapattagnak 5km körön belül. Saját fogyócikkei nem töltődnek vissza a saját Emergency Reserves használatakor. És ebből az Emergency Reserves-ből van 5 db. Vagyis egy meccs alatt minden fogyócikkből +5db lehet a csapatnak.
- két Steelrat összedolgozva egymás Emergency Reserves-jeit is vissza tudja tölteni, emiatt majdhogynem végtelen a fogyócikk mennyisége a két Steelrates csapatnak.
- mondjuk kifogyhatnak a fogyócikkek még két Steelrat esetében is, ha amikor osztogatnak 5km-nél messzebb vagy tőlük, illetve számos fogyócikk töltési ideje kevesebb, mint 114 másodperc.

Igazi troll divizió: Steelrat - Steelrat - Rasputin. Rasputin simán megehet majd minden sebzést (mondjuk 15 db Octopus torpedó ledarálja még így is - tapasztalat), mégis a két Steelrat életben tudja tartani amíg a Rasputin lenyomja szemben álló feleket.

És ami még Steelrat extra ezen felül:
A healt jól jutalmazza a játék, egy meccset végig gyógyítva és Restoration Charge csak gyógyításra és végig használva simán összejött 2500-3000 base xp; 7000+ XP, és 500.000 credit. Megfelelő zászlókkal persze. Még vesztes meccsen is jön 170.000+ credit, 0 vagy nagyon alacsony sebzéssel is.

Ami hátrány:
- játékosok nagy részének még nincs meg a Steelrat, emiatt beszólnak hogy HE-vel miért lövöd a saját csapattársad, vagy hogy miért követeled hogy 5km-en belül maradjon a csapat és miért szólsz nekik hogy a Leviathan heal aurája folyamatosan legyen fent, cd-re nyomva, ahogy a radar is nagy részt legyen fent amíg van ellenséges DD.

Éppen csak a fogyócikk visszatöltést nem veszik észre vagy hogy akire lősz csapattárs, az gyógyul tőle.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: leopardusz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #55957 Írta: hadtjuk
hadtjuk válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Palánta jól összefoglaltad.

Én úgy szoktam menni Steel rates-sel, hogy kezdő mp-ben nyomom a Emergency Reserves-t meg még amikor újratölt rögtön még egyet miközben alig mozdulok.
Ezen a 2 Steel rates-es csapaton még nem gondolkodtam, de elméletileg működhet a dolog.
Egyébként nekem az új twilight-es hajók közül csak ez jött be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #55960 Írta: Palánta
Palánta válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Gyakorlatilag is működik a 2 Steelrat. Annyi gond hogy a csapat rendszerint nem használja ki a sok fogyócikket hanem spórolnak vele.
Na meg össze kell melózni, hogy 5km-en belül legyetek amikor megy az osztogatás.

Ami még hátrány, hogy így 2 DD-vel kevesebb és ha a Ghoulokat nem vadásszák le hamar, akkor könnyen bekerítenek és széttorpedóznak.

Varg + 2 Steelratet még nem próbáltuk, Leviathan meg semmi extra, snipe-ot kll cd-re használni és hajrá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #55987 Írta: [DPH] Greendevil97
[DPH] Greendevil97 válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Tanúsítom, a csapat rendesen örült nekünk.... hajót sem vesztettünk szinte

Az meg a pláne hogy szinte semmi sebzéssel 3000 bázis xp. is megvan


Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #55989 Írta: Palánta
Palánta válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Igen, ráadásul vesztes meccs után is min 170k credit a jutalom Steelrattel amennyiben rendesen támogatod a csapatot.

Sajnos tegnap nagyon gyenge társakat fogtam ki, kb 20 meccs kellett a 6 győzelemhez. Mecsek nagy részében reportolgattak hogy lövöm őket, vagy hogy nem megyek előre felderíteni és az ellen DD-jét nem vadászom le.
Az fel sem tűnt nekik hogy ha lövöm gyógyul, nem sebeződik, a friendly fire amúgy is ki van kapcsolva ebben a módban, torpedósok nagy örömére. Volt meccs ahol az ellenfél 3 ghoulja és két octoja széttorpedózta a térképet.

A fő probléma inkább az szerintem, hogy az új fogyócikkekről a játékosok nagy részének fogalma sincs.
Lövöm őket - reportolnak friendly fire miatt
kérem hogy használjon cruiser healt - visszaír hogy minek, a hajója full hp-n. Az hogy közben a pálya másik végén a DD-nek éppen hog yvan 200hp-ja az hidegen hagyja.
ugyanez BB esetében is - minek használjon healt a hajója full hp-n, csak éppen mellette egy octot lőnek 3-an
Adom Steelrattal a fogyóeszközöket, de még így is úgy spórolnak vele hogy ihaj. Meccs elején Octot lövik, ég, fogy a hpja, kb 60 másodperccel később csobban. Kérdeztem hogy healje nem volt már? Visszaír, de 5. Csatahajó heal auráért úőgy kell könyörögni mikor már bőven lőtávban vagyunk hogy nyomja már el valamelyik a 3 leviathan közül, van 5 nekik fejenként és adom a többit is...nem, csak akkor nyomja el ha a hajója 3/4 hpját már elvesztette.

Tegnap már kidühöngtem magam ezeken és kezd nem érdekelni. Creditért és Elite commander Xp-ért megyek be, persze nem mindegy hogy nyerünk vagy vesztünk, de a 170k credit és 2000 commander xp kb garantált mindig.

Remélem ha ebből a game módból átvesznek valamit az nem a battleroyal mód lesz hanem a különféle fogyócikkek, főleg a csapat alapú healek és nem az egyéb védekező és egyben támadó consumable cuccok lesznek. Hja és hozzá azért készítenek valami tutorial féleséget, mert szerintem hatalmas probléma, hogy a coop-random beidegződések miatt szívok TB-ben. Igazi tutorial mód nagyon kellene ha ezek a fogyócikkek átkerülnek máshová is, de úgy az egész TB-ről kellett volna egy. Ok hogy csak egy eventes cucc, de ez azért szerintem több, mint egy sunray vagy terror, ahol azért megtanulható a 4-5 hajó képessége, plusz csak gépi ellenfelek vannak.

Viszont nekem személy szerint nagyon nem tetszik, hogy a legtöbb twilight battle fogyócikk ami kifejezetten védelemre van, lehet támadó jelleggel is használni. ugyan ez a bajom a füsttel is a TB-n kívül.
Itt van pl a
Ghoul gyorsítása:
Tegnap a Ghoulok nagyon pofátlanok voltak, és egyre jobban azok. Berongyolnak a Leviathanok közé és torpedóznak, kilőni a crusierek nem tudják őket, mert vagy el sem találják vagy a sebezhetetlenség miatt. BB szintén nem tud semmit tenni ellenük, AP salvo 4 overpen kb 600 dmg. A sérült csatahajókat meg lerammolja egyszerűen.
Ghoul heal:
fele lesz az észlelhetősége, és simán közel jön 3 km-re, feltéve ha a crusier nem nyomkodja cd-re a 15 km-es radart. De mivel egyre több a Scarab aminek nincs radarja és nem csesztetik healért sem inkább azokkal jönnek. A Ghoul 3 km-ről széttorpedóz szintén bármit. Persze ez a feladata.
Steelrat healing shell:
tegnap volt olyan Steelrat társ aki nullát healelt a 10+ restoration charge-al, ellenben átment füstből dakka-dakka-dakka módba.
Varg shield:
Sunrayből átvéve shield fel és ram. Ami valahol érthető, hiszen a sunrayben ezt nyomták, mint egyedüli opció a rasp és a gorgon ellen.
Scarab shield és healje:
masszívan önfenntartóra sikerült, és ha nem úszik bele torpedókba simán lenyom bármit szemtől szembe, Leviathant megeszi reggelire.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hadtjuk, leopardusz, Jaszon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #55991 Írta: hadtjuk
hadtjuk válaszolt a következő témában: Szcenárió, forgatókönyv szerű csaták
Palánta! Egyet kell értenem veled.
Mármint a Twilight-es csapattársak miatti felháborodásodban. (Na jó, jó... jól van na, néha én is bénázok...)
Tegnap nem egyszer kaptam gutát én is: Steelrattal elvágtázik egyenest a térkép közepébe. Kérek tőle conzumables-t semmi. 2 perc múlva halott...
Leviatánnal vagyok, csapattárs Bismark. Ellenünk 2 Leviatan. Mindenki (rombolók, cirkálók, meg én) együtt elindulunk a nagy szigetek felé. Bismarkunk egy percig AFK majd miután magához tér elindul egyedül a másik irányba... Jelzem, hogy vonuljon vissza, mert közénk ékelődött az ellenfél. Bár felénk fordul, de amikor elérik a Polipok és gyújtják elfordul és el kezd távolodni tőlünk. Csata 5. percében veszi a virtuális fürdőt...
Stb.
Azért meg kell hagyjam volt jó csatám is, sőt inkább ezekből volt több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.278 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.