Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

Több
8 éve 2 hónapja #13931 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
És legyen a játék neve World of Warships helyett Torpedo! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #13935 Írta: Doktoruur
Doktoruur válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
Kedves vonKurz!

Szerintem felesleges folytatni a dolgot, mivel nincs értelme. Kicsit azt érzem, hogy amit más felhoz, az szerinted hülyeség, de amit Te, az a realitás. Nos szerintem nem így van. 1300 fölötti csatáim száma közel 75%-a csatahajóval volt. Szóval én tudom mit érzek, látok és tapasztalok.

De ha szerinted az jó, ha a csatahajókat egyfolytában nerfelik, akkor oké. Ha szerinted az korrekt, amikor egy DD szétszed a 130-as lövegével egy BB-, akkor oké. Nincs több kérdésem. Szerencsére a következő verzióváltásnál ismét nerfelik a csatahajót. Buffot kap a romboló és a hab a tortán: nerfelik a romboló legnagyobb ellenségét a cirkálókat is.

Igazad van! Ez így tökéletes! Az a legjobb, hogy ha nincs cirkáló a közelben, akkor a romboló úgy öli meg a csatahajót, hogy közben telefonál és szotyizik. Ha nem, akkor bamba a DD irányítója. Igen. Ezt átültettem a csatahajós indoklásaidból. De majd ha lesz időm, elkezdem sajnálni a rombolóval játszókat, mert nekik a legnehezebb. Hiszen Nekik van 1 (max 2, az ágtól függően)igazi ellenfele, míg a csatahajósnak 4! Szinte ugyan az. Nem igaz? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #13943 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

Doktoruur írta: Kedves vonKurz!

Szerintem felesleges folytatni a dolgot, mivel nincs értelme. Kicsit azt érzem, hogy amit más felhoz, az szerinted hülyeség, de amit Te, az a realitás. Nos szerintem nem így van. 1300 fölötti csatáim száma közel 75%-a csatahajóval volt. Szóval én tudom mit érzek, látok és tapasztalok.


ez igaz, csakhogy pont ez a problémám, hogy nem tapasztalod meg hány sikertelen torpedóindítás kell hozzá, mire végre bekap néhányat az a csatahajó. mondjuk sokkal jobb vagy mint a frocsogo gyerek, te legalabb az egyik oldalát ismered :)

azt mondjátok könnyed sétagalopp rombolóval játszani, és teszitek ezt ugy, hogy sosem probaltatok. én mivel probaltam már soxor, tudom hogy nem igy van.
ha tényleg 1-1 a szituácio, és van elég helye a csatahajonak, nyilvan szigetek kozt más a szitu, akkor k-va nehéz csatahajot olni, sebezni lehet persze, sebezni lehet, csak a sebzes önmagában semmire nem elég...
ámen :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja #13956 Írta: BigaC
BigaC válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
már csak pár kill kellene az Izyaslavval az utolsó 5 gyöngyhöz, de vért izzadok :)
a 2-3x kill nálam elég ritkaság bár jól mutat az örömködőben, most zsinórban szívok... alig van eredmény, bár legalább pár tűz itt is akad.
szóval nem könnyű a rombolóval, de amikor sikerül, az tényleg nagy bosszúság a BB-nek, dehát ilyen az élet. :) ennél többször fordul elő egyelőre, hogy épp a torpedó kilövése előtt 1mp-el adja be az utolsót, az ujjam pedig már szétment a kerülegetéstől. sajna a torpedóhoz a rombolónak oldalt kell fordulni, és ilyenkor gyakran bekap az ember némi gránátot :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #13960 Írta: zstorok75
zstorok75 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]

vonKurz írta: ...
ha tényleg 1-1 a szituácio, és van elég helye a csatahajonak, nyilvan szigetek kozt más a szitu, akkor k-va nehéz csatahajot olni, sebezni lehet persze, sebezni lehet, csak a sebzes önmagában semmire nem elég...
ámen :)


Üdv!

Nem igazán kívánok beleszólni a vitába, de ha megengeditek, elmondom a véleményem.
Mint BB-játékos, sajnos, egyet kell, hogy értsek vonKurz-al bizonyos dolgokban.
Valóban nem egyszerű jól játszani egy DD-vel, csakhogy a DD-nek, van egy hatalmas előnye a csatahajóval szemben. (persze számos hátránnyal egyetemben)
Mégpedig az, hogy sok esetben, legalább egy fegyverét úgy tudja használni, hogy a csatahajó még csak nem is látja Öt.
Abban azt hiszem mindannyian egyetértünk, hogy egy láthatatlan ellenfél ellen, enyhén szólva is, őrjítő harcolni, hiszen nem tudjuk viszonozni a tüzet. (Lásd: Amerikai katonák Vietnámban...)

Arra a kérdésre, pedig, hogy a sebzés önmagában nem elég, azt mondhatom, hogy igaz ez a csatahajókra is...
Értem, ezt arra a szituációra, amikor egy viszonylag közel lévő rombolót szeretnék a BB-vel kilőni, mielőtt az elengedhetné a csomagokat, de egy szalvoból, jó esetben 2-3 találat után, sem tűnik el a DD életének a fele. Ezek után szinte garantált, hogy
jönnek a torpedók, amik ugyan ebből a távolságból (még ha csak ugyan akkora találati aránnyal is mint a BB-é) arányaiban sokkal nagyobb sebzést osztanak ki. Ugyanis, a torpedók nagy százaléka a BB-nél sokkal nagyobb valószínűséggel okoz cicit (de legalább heavy demage-t) mint egy hasonló BB lövedék. És akkor még nem is számoltam hozzá a másodlagos/következmény károkat.
A torpedók elég gyakran okoznak vízbetörést, és ha ez akkor következik be amikor a BB nem tudja azt lejavítani, gyakorlatilag megpecsételte a BB sorsát. Ilyenkor nem ritka, hogy a BB elveszíti az életének a felét, csak a vízbetörés által, plusz a torpedó(k) okozta sérülés.(Tapasztalat...)
Mint mondtad, sebezni tényleg nem elég... Tehát az éremnek két oldala van.

A statisztikákkal kapcsolatban, pedig ahogy Churchill mondta: Statisztikát olyat készítek, amilyet akarok...
Vagyis a statisztika jó lehet, de mutathatja egy dolog jó és rossz oldalát is.
Pusztán csak a forrásadatokat kell a célnak megfelelően megválasztani, és a végcél szempontjából értékelni.

Az én meglátásom szerint, az alapvető gond a játékkal, (akár csak a WoT esetében) hogy a fejlesztők túl rugalmasan/elmosottan kezelik az egyes hajóosztályok szerepeit. És nem konzekvensek ezeket illetően sem...
Véleményem szerint sok vita megelőzhető lenne, ha ezek a szerepek egyértelműbbek lennének, és a pontozás is ennek megfelelően történne.
Értem ez alatt azt, hogy egy BB, jó játékkal az adott oldalon áttörni próbáló ellenfelet feltartva, kevesebb XP-t kap, mint egy olyan DD, aki elfoglalt 2-3 bázist. Ez látszólag rendben is lehetne, ha nem vennénk figyelembe, hogy mi is lenne a szerepe az egyiknek és a másiknak, de leginkább, hogy mire is képes az adott hajóosztály.

Sajnos, vajmi kevés beleszólásunk van ezekbe a dolgokba, de egy biztos, amíg maguk a fejlesztők nem kezdenek másként gondolkozni, addig mi vitázhatunk itt, hogy melyik hajó erősebb-gyengébb, melyiket kellene nerfelni/buffolni, nem fog változni semmi...
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja zstorok75 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #13966 Írta: geotigris9
geotigris9 válaszolt a következő témában: FALIÚJSÁG! NA MI ÚJSÁG[?]
Ezt az idézetet nem tudom ki írta, de reagálnék hozzá néhány dologban!

"És még pár dolog. A DD-nek beépített aim van. A DD minden hajóra azt a torpedót lövi ki, nem kell váltania és vesztenie 35mp-et. A BB ha nincs ideje váltani, akkor AP-val lövi a DD-t, amivel nem öli meg! Még akkor sem, ha a gránátok 75%-a talál! Ami lehetetlen ugye..... Ellenben én benyelem a torpedók 25%-át és gyakorlatilag halott vagyok.

A legnagyobb probléma az, hogy a BB-ket folyamatosan nerfelik. Egyfolytában. Ellenben a DD-k buffokat kaptak. És a következőnél is ez lesz. Sőt! Ott a cirkálókat is nerfelik. Na itt kezdődnek a bajok."


Azt sokan elfelejtik, hogy a DD- nek kell a legtöbb esetben menni foglalni neki kell vállalni a kockázatot("ő lovasság") és, ha benyel egy nagyobb szalvot vége is be nyel egy torpedót az esetek jó 90% -ban (ez lehet nagyobb szám) vége is a pályafutásnak a csatában.

Ha pont belefut a "tutiba" felőrölik pillantok alatt sok esetben vagy valami harmat HP -n túléli, de már semmit sem rizikózhat csatában sok esetben max. foglalhat csak.

Sött amikor végre mehetne az ember DD-l vadászni és végre sebezhetne valamit sok esetben nem teheti meg, mert a pálya másik végében a sectort kell neki visszafoglalni különben pontokkal nyer az ellen.

Az is elfelejtődik, hogy csathajónál a HP 100% is akár vissza tudja buffolni, ha ügyesen játszik és szükséges.

Nyilván van olyan, is hogy fúl HP-ról kitorpedózzák a BB-t igen és akkor mi van?
Én hányszor haltam csak 1 db torpedó végett, ha túl is élem a találatot nincs + HP a kamrából. (DD)

Szóval nem tudom mi ez a zúgolódás BB terén amikor a BB -k a legnagyobb a HP-ja és ezzel a túlélési képessége is és ezzel nem lehet vitatkozni mert tény!
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja geotigris9 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vonKurz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.