Jelenleg 81 vendég és nincs tag online

Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Japán csatahajók

Japán csatahajók 1 éve 1 napja #44364

• vonKurz
  • vonKurz profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 1105
kepernyos beküldte:
Az 1 pontos képességet ki kell kísérletezni. Preventive Maintance akkor kell, ha gyakran mennek tönkre az alkatrészek (ami szerintem csatahajón ritkán fordul el). A katapult akkor jöhetne jól, ha viszonylag gyakran találkozol ellenséges repülőkkel. Incoming Fire-t én egyáltalán nem ajánlanám, mivel a rombolók és cirkálók lövéseit úgysem érdemes kerülgetni, a Priority Target viszont szerintem hasznos, megakadályozhatja a kellemetlen meglepetéseket.

annyira/annyian favorizálják a Priority Targetet csatahajón, hogy pont a Yamaton én is kipróbáltam.
hát, xar. nem voltam vele semmivel sem előbbre, viszont amíg nem volt rajta Incoming, az azért hiányzott. sokkal kevésbé lehet kerülgetni vele a lövéseket mint a cirkálókkal, ugyanakkor sokat harcolok 20km-ről, az meg sok mindenre ad időt.

repülő. tegyük fel, hogy van értelme, ugyanakkor a repülő lelőni nem fog semmit, megzavarhatja a bombázókat, ez jó, viszont kevesebb ideig van, ez meg kimondottan nem jó. maradék pontból esetleg...

Yamaton király másodlagosok vannak, de ha szétlövik akkor hiába, szóval mind német, mind japán tizesre érdemes lehet a preventive maintance.
főleg akkor, ha használlod, az azt jelenti, hogy manual fire control+advanced fire training, felszerelésben második slot +20% másodlagos lőtáv, illetve igény szerint +100% AA/másodlagos hp (első slot)

ha sajnálsz rá ennyi pontot, főleg a manuális másodlagosra, akkor megpróbálhatod a lopakodó Yamatot, de akkor felesleges a 10km-s másodlagos lőtáv, mert ugyse találsz el onnan semmit.

high alert lesz még 2 pontból nekem, az 7,5 másodperccel gyorsítja a tűzoltót, esetleg ez meg a preventive maintance beváltható a basics of survivabilityre, mert égni fogsz sokat.

érdekesség, első slot, damage control party, +40%-l növeli a tűzoltás hatóidejét, azaz azt az időt, ameddig nem tudnak újra felgyújtani.japánokon 10 másodperc, többin 15, amerikai hajókon 20 másodperc. Yamatora nem érdemes szerintem, de Montanán már 28 másodpercre növeli az időtartamot, amíg nem lehet felgyújtani/lékelni...

ui, régebben sokat spekuláltam én is,nézegettem a statisztikákat, én is azt gondoltam, hogy Gearing mennyire erős mert sokat lő meg messzire, kár hogy sok a spot táv, aztán mikor az első nyolcas hajómhoz értem, akkor rájöttem, hogy bakker, itt van egy felszerelés 10% álcával, amiről nem tudtam. meg addigra megvan a kapitány skill is, a tech - tree-ben látható álcaértékekből a gyakorlatban 8-10 rombinál/cirkálónál simán le lehet vonni 20%-t.
nem probléma egyébként, ha valaki hozzászól ahhoz, hogy konkrét hajóra mi való, de ha neki magának még nyolcas sincs, akkor a félreértések miatt praktikus hozzátenni, hogy úgy vélem.
esetleg, hogy szerintem.
szerintem :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Köszönetet mondtak: Szete58, Mcarthur73, BigaC, Durst2440

Japán csatahajók 1 éve 1 napja #44372

• Storm
  • Storm profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 759
A Priority Target még mindig nem arra van, hogy tudd mikor lőnek rád. Arra van, hogy lásd a helyzetet, hogy mikor kell kihátrálni, mert nagy focust kapsz. Ja, és a torpedózni készülő rombolót is észre lehet vele venni.
Köszönetet mondtak: BigaC

Japán csatahajók 1 éve 1 napja #44383

• vonKurz
  • vonKurz profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
Storm beküldte:
A Priority Target még mindig nem arra van, hogy tudd mikor lőnek rád. Arra van, hogy lásd a helyzetet, hogy mikor kell kihátrálni, mert nagy focust kapsz. Ja, és a torpedózni készülő rombolót is észre lehet vele venni.

az elméletet értem, de nincs olyan, hogy ott vagyok valahol, és nem kapok fokuszt pont a Yamatoval.
tegnap voltunk 4-4 nagy BB, 2-2 Yamato, meg Iowa ilyesmik mindkét oldalon.mindig az kapta a fokuszt, aki elöl volt, és amikor visszatolatott más ment előre váltani, akkor meg az.

a cirkálóval is látom mikor jön a focus, a romboló az rendben van, de az meg túl bizonytalan.
ha van a kornyéken rombolo, akkor a detected felirat pont ugyanolyan biztos jelzés, mint a priority target.

esetleg ha lopakodó Yamatom van, ahol értelmezhető az, hogy beszüntetem a tüzelést, és emiatt mást keresnek helyettem, de ezzel az is baj, hogy a tizes BB-k dolga nemcsak a sebzés, legalább ennyire lényeges, hogy eltereljék a tüzet a saját cirkálókról. nemtom, az elmélettel tisztában vagyok, pont emiatt ki is próbáltam 15-20 meccsen, de túl sok extra információt nem jelentett.

Japán csatahajók 1 éve 1 napja #44384

• leopardusz [T-F-K]
  • leopardusz profilkép
  • TÁVOL
  • Fregattkapitány
  • Köszönetek száma: 1214
Az első sorból sztem csak a modulsebeződés csökkentőnek meg a dupla repcsiknek van értelme, term. a kettőből csak 1nek. A többi felesleges, ugyis figyeled a terepet (úgy-e???!) s akkor észreveszed h melyik hajó salvója veszélyes rád nézve...
Utolsó szerkesztés: 1 éve 1 napja Írta: leopardusz.

Japán csatahajók 1 éve 14 órája #44448

• szabi62 [T-F-K]
  • szabi62 profilkép
  • TÁVOL
  • Zászlós
  • Köszönetek száma: 221
Az Izumo, ha már "összebarátkoztál" vele tud ilyen köröket is :P

Köszönetet mondtak: Szete58

Japán csatahajók 1 éve 13 órája #44454

• Szete58 [T-F-K]
  • Szete58 profilkép
  • TÁVOL
  • Fregattkapitány
  • Köszönetek száma: 1897
Nekem - ha hülyének néznek is miatta olykor - örök barát! :)
„Elsüllyeszthetetlen, mint a Titanic!”

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44573

• AtuqShaman [T-F-K]
  • AtuqShaman profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 445
A nagatoval szepen indult baratsagom, de mostanra bagyon megromlott. Mindent overpenelek vele, meg a 9es csatahajokat is. Igy nem tunik valami hasznalhatonak. Tenyleg rosszabb a Fusonal vagy csak az RNG istennojenek koszonhetem ezt. Vagy tulerosen nyomom az eger gombjat? :)
Minden ellenállás hasztalan. Készüljenek fel az asszimilálásra.

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44578

• Grievous [HHRHA]
  • Grievous profilkép
  • TÁVOL
  • Kapitány
  • Köszönetek száma: 1027
Elsősorban a lövegszám miatt rosszabb emlékeim szerint, ugye csak 4 löveged van 6 helyett. T7-ben nekem az amcsi és a német bb volt még meg, a brittől mesze vagyok, de az amcsinál talán jobb Nagato (AA-ban nem), németnél jó kérdés, +1 löveg, de nincs torpedód.

Amagi jobb lesz, pontosabbak a lövegei ilt +1-et kapsz hátrafele, ami elég kellemes tud néha lenni.

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44579

• Storm
  • Storm profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 759
4 tornya van 8 löveggel, nem mind 1 :D
Na de az a nagy előnye, hogy a 410-es ágyúknak köszönhetően szemből a 25mm-es páncélt overmatcheled. Fusoval ezt nem tudod.

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44580

• kepernyos
  • kepernyos profilkép
  • TÁVOL
  • Őrmester
  • Köszönetek száma: 20
A Nagatót én sem szeretem igazán, és hamarosan továbblépek az Amagira.

Persze így is erős hajó, de játék közben annyira lassúnak és gyengének érződik. Hiába nagyobb a kaliber, összességében kisebb a tűzerő. A Fusóval parádés sorozatokat lehet leadni, a Nagatóva csak ritkán.

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44581

• AtuqShaman [T-F-K]
  • AtuqShaman profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 445
Ez a bajom a sok overpen.
Coloradot nagyon szidtam a meccsek alapjan, de aztan azzal mentem a legjobb koroket. Es ennek ellenere meg mindig pontatlannak es az egyik legrosszabnak tartom osszessegeben. Bar eddig japan meg amcsi BBk osszehasonlitasi alapom van. Majd elvalik ha az angollal es a nemettel odajutok.
Minden ellenállás hasztalan. Készüljenek fel az asszimilálásra.

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44583

• vonKurz
  • vonKurz profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
AtuqShaman beküldte:
Ez a bajom a sok overpen.
Coloradot nagyon szidtam a meccsek alapjan, de aztan azzal mentem a legjobb koroket. Es ennek ellenere meg mindig pontatlannak es az egyik legrosszabnak tartom osszessegeben. Bar eddig japan meg amcsi BBk osszehasonlitasi alapom van. Majd elvalik ha az angollal es a nemettel odajutok.

angol az csal, mert sokat lő HE-t, azzal meg nincs overpen.

Colot nagyon szerettem, de a Nagato se rossz, hetes rankeden jól elfogyott minden más csatahajó, ahogyan hatosban Fuso maradt, hetesben Nagato.

én ugy használtam, hogy másodlagos hatótáv 7,6km, és a killek 20%-t nagyjából a másodlagos csinálta.
kicsit lehet sniperkedni, aztán be kell menni keményen, és 10km alatt az ágyúid nagyon nagyok.
ha meg a másik oldalról behajózik egy Nurnberg, nem szukseges megfordulnod sem, van egy csomó AP-s másodlagosod :)

Japán csatahajók 11 hónapja 4 hete #44590

• Mcarthur73 [T-F-K]
  • Mcarthur73 profilkép
  • TÁVOL
  • Hadnagy
  • Köszönetek száma: 331
Nagatoval gyerekjáték süllyeszteni a Fuso-t..Én erősebbnek érzem a Nagatot,mint a Coloradot.
mégegyszer: SZVSZ!
"Virtutis Confido"

Japán csatahajók 9 hónapja 3 hete #47381

• GaiusHun [HHRHA]
  • GaiusHun profilkép
  • TÁVOL
  • Fregattkapitány
  • Köszönetek száma: 1328
Elindultam a Yamato-hoz vezető úton, szakasztársammal együtt jót harcoltunk, a sok romboló ellenére is. Vereségből lett lehozva győzelemre, de ami a legfontosabb, B hajótesttel most mentem az első normális kört ezzel a vassal.
ui: Azóta meg lett a C hajótest :lol: :P

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
Köszönetet mondtak: Szete58, BigaC

Japán csatahajók 8 hónapja 3 hete #48365

• Mydgard [HHRHA]
  • Mydgard profilkép
  • TÁVOL
  • Korvettkapitány
  • Köszönetek száma: 628
Masodik korom vele, stock Izumo. Hat ez eleg nagy allatkiraly hajo. :cheer:

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
Köszönetet mondtak: Jaszon, Drogon_Rider
Az oldal motorja a Kunena fórum

Aktuális akciók, küldetések

Fórum hozzászólások

Hasznos oldalak

Cikk hozzászólások