Minden, ami nem a játékkal kapcsolatos...

Haditengerészeti mozifilmek, regények

Több
8 éve 1 hete - 8 éve 1 hete #17150 Írta: AtuqShaman
AtuqShaman válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények

Acetil_coenzim_A írta: A soron következő ajánlásom csupán egyetlen dolog miatt kapcsolódik ide: Yamato


CSAK a japánt szabad megnézni. Az anime rajongok általában nem szeretik a film verziót, de nekem sikerült elvonatkoztatni és nagyon elveztem Blu-Ray-jel bele az arcomba nagyképernyőn 5 centire sok pont egy dübörgéssel. :)
a Steven Tyler nóta is megy hozzá

zstorok75 írta: Üdv Mindenkinek!

A hasonló korosztálynak, mint én ismerős lehet a következő film is, amely a maga idejében (1980) elég népszerű volt itthon... ;)

Végső Visszaszámlálás (Final Countdown)


USS Nimitz ha jól dereng.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hete AtuqShaman által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 1 hete - 8 éve 1 hete #17284 Írta: geotigris9
geotigris9 válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények
Myeong-ryang csatája régebben láttam most belefutottam újra belinkelem hátha érdekel valakit. Hajós bár nem a motorizált korszakból, meg lehet nézni a filmet nem rossz alkotás.

Myeong-ryang csatája_link
Utolsó szerkesztés: 8 éve 1 hete geotigris9 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gneisenau67

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja - 7 éve 11 hónapja #18793 Írta: leopardusz
leopardusz válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények
A cimét nem tudom de beirom, valaki hátha ismeri. A Dunán volt nemrég ez a tengeralattjárós film, komoly film. Egy német uboot esetét dolgozta fel, amikor megtorpedózott valahol az Atlantin egy, utasokat és olasz hadifoglyokat szállitó hajót. Igazi művészfilm volt, párhuzamos történetvezetése volt, egyszer a hajon történteket, előtte, utazás, intrikák stb, majd a süllyedés, a mentés szervezése, a vizen vegetálás, közben a másik oldal is, az uboot elindulása, cirkálása, a téves azonositás, kilövés... Majd elkezdődik a találkozása a mentőcsónakokkal, s ahogy elkezdi felszedni a menekültket. Egészen mig dugig nem telik a hajó, plusz vontatja is a csónakokat. A német admiralitás megkeresése h mit tegyenek, egyesek szerint vizbe az összessel, de Dönitz "papa" (igy nevezték a beosztottjai :) )nem engedte. Megkeresik a vichy franciák révén az angolokat, h átadják a hajótörötteket, de az angolok elmismásolják a dolgot s odairányitanak egy amcsi bombázót felderitésre, tűzparanccsal :evil: ... Az uboot pedig, lévén fullban hajótöröttel, nem tud lemerülni.

Megszórja őket, de szerencsére nem okoz végzetes sérüléseket a bombázással, s távozik amint kifogyott.
Kijavitják a sérüléseket, ahogy tudják, majd a csónakokat az emberekkel elirányitják a spanyol partok felé, ha jól emlékszem.
a végén Dönitz kitünteti a kapitányt és a legénységet.
s ja igen, ez az eset után jelentik ki a németek hogy többet nem vesznek fel hajótörötteket a tengeralattjárókra. (lévén h az miatt kiszolgáltatott helyzetbe kerültek és az angolok tekintet nélkül a menekültekre megpróbálták elsülyeszteni őket... ) Igencsak árnyalja az uralkodó angol propagandát a gonosz németek - világmegmentő hősies lovagias szövetségesek témában...
Megtörtént események alapján készült, igazi remek tengeralattjárós film, engem nagyon megfogott :)
Ha bárki tudja a cimét, ne tartsa vissza :lol:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 11 hónapja leopardusz által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: PzPuma, Gneisenau67

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #18797 Írta: Gneisenau67
Gneisenau67 válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények
Das Boot ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #18799 Írta: Gneisenau67
Gneisenau67 válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények
A Yamato - Öngyikos küldetés c. japán filmet tudom javasolni minden idők legnagyobb hadihajójáról és annak sorsáról a II. vh.-ban. Nem spoilerezem el, aki megszerzi, annak nagyon nagy élmény lesz, garantálom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 11 hónapja #18800 Írta: Gneisenau67
Gneisenau67 válaszolt a következő témában: Haditengerészeti mozifilmek, regények
A Pearl Harbor c. filmben élethű, nagyon jól megrendezett repülőtámadást láthatunk a kikötő hadihajói ellen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.346 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.