CV-rework társalgó

Több
5 éve 2 hónapja #57711 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Üdvözletem!

Próbálok én is segíteni egy kicsit az átalakított hordozók használatának elsajátításához.

Néhány jó tanács.


1. A szokásos dolog maradt, vagyis először az ellenfél rombolóira és úgy általában a felderítésre kell fókuszálni. Ha már ott vagyunk, igyekezzünk minél több kárt okozni a rombolónak. Egyrészt direkt sebzéssel, másrészt minél hosszabb ideig spottolva, hogy a csapattársaknak legyen célpontja. Első támadásra ezért javaslom a rakéta támadó repülőgépeket. Több rácsapással kellemetlen helyzetbe tudjuk hozni a rombolót. Elnyomja a javítást, füstöt, stb.
2. Második raj támadásánál mérlegelni kell, hol tudunk érdemben és gyorsan sebzést bevinni. Érdemben akkor, ha van magányos hajó, gyorsan pedig, ha a legközelebbit támadjuk. Ha AP bombáink vannak, akkor szűköl a dolog, mert azzal elsősorban csatahajót érdemes támadni. Torpedó vető rajjal szintén. Mind a kettő helyes használatára vannak videók, de e mellett sokat is kell gyakorolni.
3. Támadás során a lehető legtávolabbra ki kell zoomolni szerintem a rajnál. Így könnyebb a flak támadás elkerülése. Sose repüljünk egyenes vonalban a támadandó célpont felé, mert a légvédelmet kezelő AI elég hamar kiszámolja, hogy hol leszünk 2-3 másodperc múlva és azt a területet fogja megszórni, ami a támadó rajunk végét is jelenti egyben. E helyett folyamatosan manőverezzünk a rajunkkal és úgy közelítsünk rá a célpontra. Szintén vannak róla videók.
4. Támadás után se feledkezzünk meg a rajunkról , illetve a manőverezésről, mivel a távolodó rajt ugyan úgy támadni fogja a légvédelem. Itt kezd elterjedni egy olyan nézet, hogy egy rácsapás, egy raj. magyarán egyszer támadjunk, utána hívjuk vissza a rajunkat. Ez majd kiderül, beválik-e hosszú távon.
5. Csoportosan haladó hajókat messze kerüljük el. Képtelenség kiszámolni a légvédelem előretartását. csak veszteségeink lesznek.
6. Ne feledkezzünk meg az ellenfél hordozójának rajairól sem. Igyekezzünk az útjába kerülni és a saját hajóink előtt aktiválni a kísérő vadászokat. Ez által tudjuk támogatni a csapatunkat.
7. Sose feledkezzünk el a térképről sem. Igyekezzünk a hordozót a megfelelő módon és helyre mozgatni, időben.
8. A hordozó - sajnos - automatán javítja és védi magát. Ezzel semmi dolgunk nem lesz.
9. Az előbbi pontból következik: Az ellenfél hordozóját csak súlyos veszteségek árán támadhatjuk. nem biztos, hogy megéri az időveszteség, ami alatt más célpontot is támadhattunk volna.
10. Mivel semmi segítség nincs támadáskor az előretartás számolásához, ez csak sok gyakorlás után fog készség szinten begyakorolódni. Addig érdemes alacsonyabb szintű hordozóval gyakorolni a támadásokat. Nem javaslom a PVE módot. Máshogyan reagálnak az AI hajók, mint az élő játékosok. E mellett ebben a módban nincsenek a túloldalon hordozók.


A kapitányi skillekről:



Ezeket a beállításokat javasolnám. A japán vonal egy kicsit más, eltérő.






A modulok elosztásáról:









A következő felhasználók mondtak köszönetet: Toweliee, nagyfater, hadtjuk, Sith7, Szete58, leopardusz, Acetil_coenzim_A
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57714 Írta: llw99
llw99 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Köszi Trucker a tanácsokat, észrevételeket. Lenne egy kérdésem az új CV játékmódban játszókhoz. Láttam videókban profi játékosoktól, hogy torpedóvetőkkel ahogy rárepülnek a kiszemelt áldozatra, általában csatahajókra többször is le tudják vinni a támadó rajokat ledobni a torpedókat ugyanabból az irányból, hogy a több hullám is betalál. Nem úgy hogy egy támadásnál lerakják a torpedót, majd átrepülnek és visszafordulnak. Ezt hogy csinálják? Hogy szűkül olyan hamar a célzósáv?
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57716 Írta: Sith7
Sith7 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Támad mondjuk 9 km - nél, majd újraszűkűl, és elengedi 3 km - nél is újra a torpedókat

Én is próbálkoztam ezzel, de még a 3 km - est is képesek kikerülni, ha időben reagálnak, nemhogy a 9 -est

Én ahogy tudom ledobom, majd 4-5 km után forduló vissza
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja - 5 éve 2 hónapja #57717 Írta: Trucker39
Trucker39 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Szívesen!

Szerintem, a Hakuryu T10 hordozót láthattad. Annak a fejlesztett torpedó vető raja képes 8 km hatótávolságú torpedót szállítani és használni. Kb onnan oldja az első készlet torpedóit, ahol fel spottolódik. Gyakorlott játékos olyan 14-15 km távolságra támadó alakzatba viszi a rajt, 8 km-n vagy előtte old - Figyelem !!- lehet hogy még le is lassít kicsit, mert azt is lehet, majd oldja a következőt, és így tovább. Mire közvetlen közel ér, eldobta a falkányi torpedót. Mi előtt kilőnék a gépeit, nyom egy F-t és máris biztonságban van a teljes raja. Sőt egy része már talán vissza is ért a hordozóra. Nincs más dolga, mit újra ugyan ezt eljátszani. Nagyjából így történnek a 300-500 K-s sebzések.

A kapitányi skill is ezért más a japán hordozón, mint az amerikain. Kár lenne a nagy hatótávolságú torpedót megrövidíteni kis sebesség növelés miatt.

Persze ezt a trükköt csak a japán hordozó tudja. Ő sem sokáig. Pánikszerű sebességgel közelít a hotfix. Nem lepődnék meg, ha már csütörtökön javításra kerülne.

E mellett bizonyára kicsit lejjebb tekerik még a hordozók paramétereit, mert sok panasz érkezett.

Jelenleg a T4-T6 hordozók alig használhatóak, sebzést keveset osztanak, stb.

T8 jó lenne,kifejezetten a Saipan-t kedveltem meg, de sajnos nagyon sokszor kerülnek T9-T10 csatába. Itt elsősorban spottolásra alkalmas. Nagyon kivételes esetben használható eredményesen magasabb szintű hajók ellen. Itt különösen fontos, hogy egyedüli célpontot támadjunk és nagy sebességgel, egyetlen rácsapást tudunk kivitelezni. Utána azonnal visszarendelni őket a veszteségek csökkentése miatt.

A T10 mind a két ágról jól használható, erős hajók. Ha javítják a japán hordozót és változik ismét az légvédelem a hajókon, akkor nem tudom, milyenek lesznek.

Most a Hakuryu olyan mint egy szamuráj kard. Vékony, nagyon erős, akit kinéz magának, annak annyi is volt a játék. Volt, hogy Mushashit szemből kicsaptam torpedókkal. Biztos vagyok benne, hogy nem kedvelte meg a játékstílusomat.

A Midway inkább buzogány. Ütni-vágni keli mindenkit, aki szembe jön. Mindegy neki, ki az. Jól bírja a gyűrődést. Volt hogy egyedül maradtam egy rombolóval. A túl oldalon maradt két hordozó, két csatahajó sérülten, meg egy cirkáló épen, egészségesen. A végén nyertünk és egy hordozó maradt odaát, de csak azért, mert nem értem oda a bombázó rajjal.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 2 hónapja Trucker39 által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Sith7, Szete58, leopardusz, llw99
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja - 5 éve 2 hónapja #57722 Írta: BAGETT
BAGETT válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Amit írtál az a "kisebbik" probléma. Mi van ha csak vakon szórja az ember a torpedókat kb az ellenség irányába amilyen gyorsan csak lehet? AA meg nem nagyon van. Nem részletezem, Jingles már feltette:

De legalább ígértek egy gyorsjavítást hogy játszható legyen...
Utolsó szerkesztés: 5 éve 2 hónapja BAGETT által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #57725 Írta: Sith7
Sith7 válaszolt a következő témában: CV-rework társalgó
Nem látom a videót, mert melóban le van tiltva, de nekem néha az utolsó pillanatban ledobott torpedót is ki tudják kerülni, vagy max csak 1 - et kap be, ... ebből kiindulva a 8-9 km - ről indított torpedók ... hááát nem tudom ... repülők DD - k lesznek ? :blink:
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.