Csatahajókról általánosságban

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #28684 Írta: Szete58
Szete58 válaszolt a következő témában: Csatahajók

Wiggin írta: ...mi befolyásolja azt, hogy amikor befogom a célt, legyen az csatahajó, vagy cirkáló, esetleg űrsiló, akkor az sokszor hipp hopp, egyszer csak eltűnik, és mire újra látható lesz, kilométerekkel arrább van, más irányba haladva. Ez random megy mindenkinek az álcázás miatt, és mások engem is látnak eltűnni, vagy valahol ki kell ezt fejleszteni?


a) álcafestése van. b) kétmillába kerülő álcázómódulja van c) álcára kapitányi képessége van. Ha peched van, mindhárom.

Wiggin írta: ...célzás.
Azt kitapasztaltam, hogy az egyes hajóosztályoknál mennyit kell ráhagyni, hogy el is találjam az ellent, és amikor a célkeresztem vízszintes részével párhuzamosan halad az enemy, akkor jól ki is sikerül gyújtani, viszont ha már közeledik, vagy távolodik, akkor már ritkán sikerül eltalálni. Van erre valami taktika?


Nincs. Sok száz csata kell hozzá, hogy az ellen sziluettjéből kikövetkeztesd, hogy hova és merre lőj elé-fölé-alá-mögé... sok sziluett és más-más hajókban ülsz, más-más lövedék-kezdősebessége van az álgyúidnak...

A Krab célkereszt - régebben az Aslain modcsomagban volt, ma már, ha jól tudom, a játékban is be lehet állítani - szögben is segíthet... de alapból csatahajóra 5+ vonás előre, cirkálóra 10+ vonás előre, rombolóra 15+ vonás előre, ha szögben közeledik-távolodik, akkor háromszögelésben veszel vissza fokokat a céltávcsőben... nagyon nem mindegy, hogy mennyire gyors hajóban ülsz és mennyire gyors hajóra lősz... ki kell tapasztalni... a füstöt folyamatosan figyeld pl.: csúnyán mellé tudsz trafálni, ha tolató hajó elé célzol.

Wiggin írta: Az utolsó kérdés (ami most eszemben van) az pedig az, hogy általánosságban van rá valami "szabály" hogy cirkálókhoz, csatahajókhoz stb. milyen lövedéket használjunk?


Van néhány általános dolog: csatahajóval csatahajóra AP, cirkálóra pláne, rombolóra HE. Cirkálóval cirkálóra AP, rombival mondják meg a profik...
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Szete58 által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • vcsaba1968
  • Látogató
  • Látogató
7 éve 4 hónapja #28686 Írta: vcsaba1968
vcsaba1968 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Robira mindennel HEha van lehetöség.Én a csatahajoknál nem szoktam váltani de sokan szeretnek mostanság HE-vel löni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #28690 Írta: Nik0nosz
Nik0nosz válaszolt a következő témában: Csatahajók

vcsaba1968 írta: Robira mindennel HEha van lehetöség.Én a csatahajoknál nem szoktam váltani de sokan szeretnek mostanság HE-vel löni.


Azért egyszer próbáld ki h oldalbavágsz 1 DD-t AP-val, mert a HE 1700-as sebzése után meg fogsz lepődni a 4-6k-s sebzéseken. Én sose váltok HE-re mert értelmetlen. Kivág 1-2 modult MAX, esetleg gyújt amit egyből javít, AP-val meg megérzi ha eltalálom nem is kicsit..Bismarckal érdemes talán távoli célok ellen HE-t lőni emrt gyorsan tölt és Ap-val távolra pontatlan is meg sebzésbe sem ad sokat. Rankedben is Bis-el első salvom mindig HE volt.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Nik0nosz által.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: llw99

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #28699 Írta: Imre777
Imre777 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Mint dd-vel rankedben szenvedő alany, tanúsíthatom hogy, az AP sokkal jobban fáj mostanában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #28704 Írta: vonKurz
vonKurz válaszolt a következő témában: Csatahajók

Wiggin írta: sziasztok!

Az egyik, amire kíváncsi volnék, az az, hogy mi befolyásolja azt, hogy amikor befogom a célt, legyen az csatahajó, vagy cirkáló, esetleg űrsiló, akkor az sokszor hipp hopp, egyszer csak eltűnik, és mire újra látható lesz, kilométerekkel arrább van, más irányba haladva. Ez random megy mindenkinek az álcázás miatt, és mások engem is látnak eltűnni, vagy valahol ki kell ezt fejleszteni?


ha ellövi magát valaki, akkor olyan 20 másodpercre elég durva álcaminuszt kap, meg lehet nézni hajónként, de 4-5km.
ez lejjebb nem probléma, mert a hajók lőtávja egyébként is pici, ergo ha lőni tudsz rá, valószinűleg látod is.
feljebb viszont van pl Tirpitz, 14,8km-ről látod elviekben, de nekem ha Hindenburg kapitány van bent, akkor -10%, meg álcafelszerelés megint 10%, 12km koruli álcáig le tud menni, lőni viszont 26 másodpercenként tud, olyankor nemtom mennyirol látszik, de vagy 20km :) sok az biztos.

ha nincs kettőtök közt egy felderítő akkor villogni fog, és a villogás értelemszerűen annál gyakrabb, minél többen lövitek, gyors hajóval nagy túlerő ellen néha érdemes várni kicsit a tüzeléssel, és helyezkedni kicsit...

Imre777 írta: Mint dd-vel rankedben szenvedő alany, tanúsíthatom hogy, az AP sokkal jobban fáj mostanában.


rombira en se toltok kimondottan ujra, de ha ellovom magam akkor inkabb cserellek, en is azt látom, hogy AP jobban sebez, viszont HE-vel meg jobban el lehet találni. leírva nem láttam ugyan, de logikusnak tunik, hogy a HE akkor is sebez ha kicsit melléesik...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, llw99

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #28708 Írta: tyer82
tyer82 válaszolt a következő témában: Csatahajók
Ha a kikötőben a hajó tulajdonságainál job oldalt rámész az álca értékre, akkor ha fölötte tartod a kurzort, feljön egy kis ablak, ami mutatja, hogy milyen messziről vagy látható normál esetben, ha ellőtted magad, vagy ha kigyulladtál és égsz éppen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.282 másodperc

Fórum hozzászólások

  • Nincs üzenet

Please publish modules in offcanvas position.

Ez a weboldal sütiket használ annak biztosítására, hogy Ön a lehető legjobb élményben részesüljön oldalunkon.